Σάββατο 11 Σεπτεμβρίου 2010

ΠΗΡΕ ΤΟΝ ΒΑΘΜΟ Ο ΗΡΑΚΛΗΣ

Ο Ατρόμητος κυριάρχησε στο δεύτερο μέρος, σκόραρε με τον Περόνε (63), δημιούργησε πολλές ευκαιρίες ωστόσο όπως και την περασμένη αγωνιστική ο Ηρακλής κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στα τελευταία λεπτά. Ο Σολτάνι, που είχε περάσει ως αλλαγή, ήταν εκείνος που σημείωσε το γκολ της ισοφάρισης στο 89' (1-1). Αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις ο Αναστασάκος. Το παιχνίδι στο πρώτο μέρος παίχθηκε κυρίως στο χώρο του κέντρου. Οι φάσεις μπροστά στις δύο εστίες ήταν ελάχιστες, με τον Ηρακλή να απειλεί πρώτος και τους Περιστεριώτες να προσπαθούν να νικήσουν τον Ελευθερόπουλο, κυρίως με μακρινά σουτ. Ο ΔημήΕλευθερόπουλος ήταν πολύ καλός συνολικά στον αγώνα ενώ επενέβη θετικά στα σουτ των Μελισσά (15') και Μπαζίνσκι (42'). Η ομάδα του Γιώργου Δώνη ανέβασε την απόδοσή της στην επανάληψη, κατορθώνοντας τελικά να προηγηθεί με τον Περόνε στο 63', ύστερα από πάσα του Μπρίτο. Στο 88', όμως, ο Σολτάνι που ήταν δημιουργός του νικητήριου γκολ εναντίον του Ολυμπιακού έγινε σκόρερ αυτή τη φορά, καθώς με ωραία τελική προσπάθεια ισοφάρισε σε 1-1, διατηρώντας την ομάδα του αήττητη.